برچسب یا تگ توضیحات چه کاربردی دارد ؟

///برچسب یا تگ توضیحات چه کاربردی دارد ؟

برچسب یا تگ توضیحات چیست ؟

برچسب یا تگ توضیحات ، کلمات ارتباطی بین نوشته موجود با سایر نوشته ها می باشد و انتخاب آن بر حسب موضوع و کلمات مهم نوشته و سایر کلمات مهم در  سایت شما می باشد . پس ما می توانیم مهمترین کلمات یک سایت را که البته بیشترین تکرار را در سایت دارند به عنوان برچسب و تگ در سایت انتخاب کنیم و با انتخاب آن در متن ها وب سایتی پویا داشته باشید . نوعی از کسب امتیاز شما نزد گوگل بر مبنای تعداد صفحات دیده شده و مدت بازدید بازدید کننده می باشد .

برچسب گذاری صحیح و تاثیر آن بر سئو

هر تگ در اصل یک صفحه است. یک صفحه که تعدادی از مطالب یا محصولات سایت را به هم مرتبط می‌کند و در یک جا آنها را نمایش می‌دهد. طبیعتاً موتورهای جستجو نیز این صفحه را پیدا می‌کنند و در نتایج جستجوی خود نمایش می‌دهند. این یعنی ما به کمک تگ فرصت داریم در جستجوهای مرتبط بیشتری نمایش داشته باشیم و ورودی گوگل خود را از این طریق افزایش دهیم. استفاده از برچسب به ما اجازه داده در جستجوهای مرتبط با روش های بازاریابی حضور داشته باشیم.

در واقع، تگ فرصتی برای ما ایجاد کرده که کلمات کلیدی بیشتری را با دقت بالاتری هدف قرار دهیم. پس اگر شما به خوبی از برچسب ( تگ tag ) در نوشته و سایت خود استفاده کنید به بهبود و بهینه سازی سایت کمک شایانی کرده اید .

برای برچسب گذاری به این نکات توجه کنید

برچسب گذاری کار سختی نیست و استفاده درست و به جا از آن برای سهولت در پیدا شدن مطلب مورد نیاز کاربران لازم است . رعایت چند نکته ساده میتواند به شما کمک کند تا برچسب گذاری صحیحی داشته باشید .

۱- کوتاه بنویسید

برای بهینه سازی محتوا در سایت ها یکی از اصلی ترین قوانین این است که ،  tag ها باید از  نام های کوتاه آن ها می باشد . در طولانی ترین حالت بهتر است طول برچسب ها از پنج کلمه بیشتر نشود . استفاده کردن از جملات طولانی کار درست و قابل قبولی نیست . شما در چند کلمه کوتاه باید آنچه که در محتوا و متن قرار است انتقال داده بشود را تعیین کنید .

۲- از برچسب ها زیاد استفاده نکنید

استفاده از tag برای راهنمایی بهتر کاربران می باشد , حال اگر در انتخاب تعداد آنها دقت عمل نداشته باشید و از پراکندگی های بسیار زیاد استفاده کنید جز سردرگمی کاربرانتان چیزی نسیبتان نخواهد شد !!!
مشکل مهمتری که از استفاده پراکنده برچسب ها به وجود می آید , تولید محتوای تکراری و صفحات مشابه با آدرس های ( Url ) متفاوت خواهد بود , و این را بدانید که تولید محتواهای تکراری از سم مار افعی هم برای سئوی وب سایتتان خطرناک تر است . پس در استفاده از تگ ها و برچسب های مطالبتان افراطی عمل نکنید .

۳- تگ‌های زیاد، باعث ایجاد صفحات تکراری می‌شوند

احتمالاً می‌دانید که ایجاد صفحات تکراری، بر روی سئو سایت شما تاثیری منفی خواهد داشت. این صفحات بیهوده هستند و هیچ کابردی برای مخاطب ندارند. بنابراین، طبیعی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز چندان میانه خوبی با آنها نداشته باشند.

۴- استفاده از تگ های قبلی

فقط و فقط آنچه را که برای کاربرانتان اهمیت دارد به عنوان برچسب انتخاب نمایید . بهتر است تعدادی تگ از قبل برای سایت خودتان مشخص نمایید و از همان ها در مطالب سایتتان استفاده نمایید . بهتر است از تگ های غیر معمول و خاص خودداری نمایید چرا که ممکن است در آینده هیچ نوشته و محتوایی بر اساس آن تگ نداشته باشید و یا اصلا آن تگ مورد نیاز کاربران نباشد . برای مثال انتخاب یک محصول فروشگاهی نمی تواند گزینه خوبی برای تگ گذاری باشد , چون هیچ گاه محصول دیگری با آن نام نخواهید داشت .

۵- تفاوت دسته ها و برچسب ها

آنچه که برچسب ها و یا tag ها برای شما انجام می دهند خرد کردن موضوعات درون وب سایت می باشد در صورتی که دسته بندی ها به اجزای کلی تری در مطالب وب سایت اشاره می کنند .برای انتخاب برچسب ها از نام دسته ها هرگز استفاده نکنید . دسته بندی ها می توانند موضوعات را خود به تنهایی به کاربران انتقال دهند و انتخاب آنها به عنوان تگ و یا برچسب جز تولید محتوای تکراری و سئو منفی و همچنین گمراه کردن کاربران نتیجه دیگری نخواهد داشت .

۶- عنوان تگ های خود را طبق جستجوها انتخاب کنید

قبل از آنکه عنوان تگ خود را مشخص کنید، بد نیست یک تحقیق کلمات کلیدی کوچک در مورد آن انجام دهید. یعنی ببینید که موضوع یا ویژگی مورد نظر شما چگونه در گوگل جستجو می‌شود. سپس عنوانی را انتخاب کنید که بیشترین جستجو را داشته باشد.

۷- برای برچسب های خود توضیح بنویسید

اگر امکان توضیح نوشتن برای صفحه تگ را دارید، حتماً این کار را انجام دهید. وجود توضیحات در صفحه تگ، باعث می‌شود که این صفحه هم برای کاربر قابل فهم‌تر باشد، هم موتورهای جستجو موضوع آن را بهتر شناسایی کنند. همچنین در صورت امکان، متا تایتل و دیسکریپشن نیز برای این صفحه ایجاد کنید.

۸- به تگ های پر بازدید توجه ویژه‌ای داشته باشید

نکته مهمی که هنگام تمیز کردن تگ های خود باید به آن توجه داشته باشید، رتبه هر تگ در موتور جستجوی گوگل و تعداد ورودی آن است.  از بین بردن بدون فکر این تگ ها، می‌تواند ضربه‌ای منفی به سئو شما بزند. پس سعی کنید با دقت بیشتری درباره آنها تصمیم بگیرید و حتی اگر قصد پاک کردن آنها را دارید، مطمئن شوید که به صفحه درستی منتقل می‌شوند.

با ما همراه باشید

راهکار گستر بلوط متخصص در سئو و تبلیغات در حوزه صنعت ساختمان

۱۳۹۷/۳/۲۸ ۱۹:۰۰:۳۲۲۸ام خرداد ۱۳۹۷|فناوری اطلاعات|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

5 × 3 =