زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بهترین راه‌های کسب درآمد از یوتیوب

پیش از هر چیز باید بدانید که لازمه کسب درآمد (Monetization) از پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو، داشتن مخاطبان متعهد و با تعامل بالاست. در این مقاله تمرکز روی راه های پول درآوردن از یوتیوب است، راه‌هایی که در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:

 1. ادسنس (AdSense)
 2. بازاریابی واسطه‌ای یا فروش رابطه‌ای
 3. محصولات
 4. خدمات
 5. برندها و اسپانسرها
   🔔 حتما بخوانید: یوتیوب و کسب درآمد دلاری با بلوط

در ادامه به بررسی مختصر و مفید هرکدام از این روش‌ها می‌پردازیم.

 • ادسنس

پول درآوردن از بازدید ها و دنبال کنندگان در یوتیوب می باشد شما به ازای هر ۱۰.۰۰۰ بازدید تقریبا یک دلار کسب درآمد می‌کنید.

 • بازاریابی واسطه‌ای

 با لینک دادن به صفحه محصولات فروشگاهها مثل آمازون و در صورت خرید فرد پس از تماشای ویدئو به شما حق کمیسیون تعلق می‌گیرد. (البته باید به عنوان بازاریاب واسطه ای در آمازون عضو باشید)

 • فروش محصولات

شما یک کانال یا وب سایت مخصوص به خودتان دارید و محصولات خود را در آن تبلیغ می‌کنید و از فروش آنها کسب درآمد می‌کنید.

 • خدمات

فروش خدمات یک راه دیگر می باشد وقتی که تعداد قابل توجهی مخاطب پیدا کردید مهارت های خود را تبلیغ کنید مثلا سخنران انگیزشی یا متخصص فروش انلاین هستید، می‌توانید سمینار برگزار کنید و هزاران کار دیگر.

 • همکاری با برندها و اسپانسرها

فیلم ها با حمایت برندها و اسپانسرها درست کنید و در یوتیوب نمایش دهید شما می توانید محصولات برندها را امتحان کنید و بررسی کنید تا مقداری پول هم بخاطر صحبت در مورد آنها دریافت کنید.

 • دریافت کمک‌های مالی از مخاطبان

مخاطبان متعهد، قطعا نسبت به برند محبوبشان باسخاوت هستند و همواره قصد دارند نقشی در بهتر شدن و رشد برند، محصول یا سرویس مورد نظرشان داشته باشند. پلتفرم Patreon جایی است که در این امر به تولیدکنندگان محتوا، هنرمندان و… کمک می‌کند. در این روش به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که از کاربران خود چندین و چند بار تقاضای کمک‌های مالی کنید، اما اگر بتوانید در انتهای ویدیو به طور مناسب از مخاطبانتان درخواست کنید که در ساخت محتواهای مناسب به شما کمک کنند، درآمد خوبی می‌توانید از این طریق کسب نمایید.

 • حق اشتراک سرویس YouTube Red

اشتراک  Youtube Red، سرویسی بدون وجود تبلیغات در یوتیوب است که کاربران بدین منظور، مبلغ ثابتی را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنند. روش درآمدزایی در این روش با روش‌های دیگر متفاوت است. از آنجایی که تبلیغات برای این دسته از افراد به نمایش درنمی‌آید، یوتیوب تصمیم گرفته بخشی از درآمد حاصل از این سرویس را نیز در اختیار تولیدکنندگان محتوا قرار دهد. بنابراین هرچه بتوانید کاربران یوتیوب رد را بیشتر از سایرین در کانال خود نگه دارید، پول بیشتری در می‌آورید.

چنانچه مایل به کسب درآمد دلاری با یوتیوب هستید؛ با ما تماس بگیرید.کانون تبلیغاتی بلــوط اینجاست تا بهترین راهکارها در راستای افزایش درآمد شما را ارائه نماید.

راهکار گستر بلوطبا ما همراه باشید