راهنمای اینستاگرام

اینستاگرام چیست ؟

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرکاربرد می باشد که تعداد کاربران فعال آن مدت هاست از مرز ۱ میلیارد نفر گذشته و به یکی از اپلیکیشن های ثابت تلفن های همراه هوشمند تبدیل شده است. امروزه تقریبا تمامی افرادی که علاقه مند به حضور در شبکه های اجتماعی هستند، یک اکانت اینستاگرام دارند . از طریق این شبکه اجتماعی به فعالیت های مجازی خود می پردازند. این شبکه اجتماعی علی رقم امکانات و مزایای بسیاری که دارد، در برخی موارد می تواند به یک ابزار بسیار خطرناک نیز تبدیل شده و برای بسیاری از افراد، مشکلاتی را به وجود آورد.

علل نارضایتی از اینستاگرام

خطرات اینستاگرام برای نوجوانان و کودکان

نارضایتی از زیبایی اندام

انتشار تصاویر نامعقول

نارضایتی از امکانات و نوع زندگی

کم شدن زمان استراحت

ایجاد روابط خطرناک و خارج از عرف

این ها مواردی هستند که برای هر کدام میتوان توضیحات طولانی داد ولی من در اینجا تنها به اشاره موردی آن بسنده میکنم چرا که میخواهم نحوه دیلیت کردن اکانت اینستاگرام را بطور ساده برای شما تشریح کنم

حتما بخوانید : ریپورت اینستاگرام چیست ؟

پاک کردن موقت اکانت اینستاگرام

مرحله‌ی اول

برای پاک کردن آیدی اینستاگرام نمی‌توان از اپلیکیشن آن استفاده کرد . بنابراین ابتدا باید از طریق مرورگر گوشی یا کامپیوتر خود وارد سایت www.Instagram.com و سپس وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. پس از ورود به اکانت خود در قسمت بالا سمت راست بر روی شکلک آدمک کلیک کنید.

 

محله اول در پاک کردن اکانت اینستاگرام

مرحله‌ی دوم

برای پاک کردن اکانت اینستاگرام، در صفحه‌ی جدید روی گزینه‌ی Edit Your Profile کلیک کنید.

مرحله‌ی سوم

در صفحه‌ی جدید به پایین بروید و روی گزینه‌ی Temporarily disable my account کلیک کنید.

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام 2

حتما بخوانید : هشتگ را بهتر بشناسید

مرحله‌ی چهارم

در صفحه‌ی جدید در قسمت Why Are You Disabling Your Account یک جواب برای دلیل پاک کردن اکانت اینستاگرام خودتان پیدا کنید. توجه داشته باشید که مهم نیست این دلیل موثق باشد یا خیر.

مرحله‌ی پنجم

پس از انتخاب دلیل حذف اکانت اینستاگرام، کادری باز می‌شود که شما در آنجا باید گذرواژه‌ی خود را مجددا وارد کنید.

مرحله‌ی ششم

پس از وارد کردن درست گذرواژه خود، روی گزینه‌ی Temporarily Disable My Account کلیک کنید. سپس در بالای صفحه بر روی OK کلیک کنید. در این مرحله شما توانسته‌اید اکانت اینستاگرام خود را به‌صورت موقت پاک کنید.

بعد از پاک کردن موقت اکانت اینستاگرام، تمامی محتوای اکانت شما از دسترس خارج می‌شود اما به‌طور کامل پاک نمی‌شود. شما می‌توانید برای بازیابی اکانت خود با نام کاربری یا ایمیل به همراه گذرواژه خود دوباره وارد اکانت اینستاگرام‌تان شوید.
فراموش نکنید برای ورود دوباره به اکانت اینستاگرام خود مجبور هستید چند روز صبر کنید و نمی‌توانید در کمتر از یک هفته دوباره اکانت اینستاگرام خود را به‌طور موقت حذف کنید.

پاک کردن دائم اکانت اینستاگرام

مرحله‌ی اول

برای وارد شدن به صفحه‌ی پاک کردن دائم اکانت اینستاگرام بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پاک کردن دائم اکانت اینستاگرام

مرحله‌ی دوم

در صفحه‌ی جدید در قسمت Why Are You Deleting Your Account یک جواب برای دلیل پاک کردن اکانت اینستاگرام خودتان پیدا کنید. توجه داشته باشید که مهم نیست این دلیل موثق باشد یا خیر.

حتما بخوانید : رمز اینستاگرام را فراموش کردم

مرحله‌ی سوم

پس از انتخاب دلیل، کادری باز می‌شود که شما در آنجا باید گذرواژه‌ی خود را مجدد وارد کنید.

مرحله‌ی چهارم

پس از وارد کردن گذرواژه‌ی صحیح، روی دکمه‌ی Permanently Disable My Account کلیک کنید. سپس در بالای صفحه بر روی OK کلیک کنید. در این مرحله شما توانسته‌اید اکانت اینستاگرام خود را به‌صورت دائم پاک کنید.

توجه داشته باشید که با پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام، تمامی عکس‌ها، فیلم‌ها، پیام‌ها و … شما پاک خواهد شد و شما هیچ‌گاه قادر به استفاده از ایمیل و نام کاربری خود برای ساختن یک اکانت جدید در اینستاگرام نخواهید بود.
اگر فکر می‌کنید امکان دارد از ایمیل خود در آینده برای ساخت اکانت اینستاگرام استفاده کنید در قسمت Edit Profile، ایمیل دیگری را جایگزین ایمیل فعلی خود کنید؛ این ایمیل حتی می‌تواند نامعتبر باشد.
با ما همراه باشید
بلوط آی تی
۱۳۹۶/۹/۲۶ ۱۹:۰۰:۴۴

ثبت ديدگاه

20 + 19 =