ارسال عکس

برای آپلود یک عکس یا گرفتن یک عکس جدید، ابتدا nstaicon-add در پایین صفحه  را ضربه بزنید:
• برای آپلود عکس از کتابخانه گوشی، روی کتابخانه در پایین صفحه ضربه بزنید و عکس مورد نظر برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.
برای گرفتن یک عکس جدید، روی عکس در پایین صفحه ضربه بزنید و سپسinstaicon-take-photo را انتخاب کنید. شما می توانید با استفاده از instaicon-swich-camera بین دوربین های جلو و عقب سوئیچ کنید و با instaicon-flash فلاش را تنظیم کنید.
هنگامی که یک عکس را ارسال کرده یا آپلود کرده اید، می توانید عناصر یا فیلتر ها و مکان را به آن اضافه کنید. بنابراین شما می توانید یک ویدیو ارسال کنید.

توجه: شما نمی توانید با کامپیوتر عکس بگیرید یا اپلود کنید.

شما می توانید تا ۱۰ عکس و فیلم آپلود کنید و آنها را به عنوان یک پست در Feed (صفحه اصلی) به اشتراک بگذارید:
۱-  روی instaicon-add ضربه بزنید و سپس روی کتابخانه در پایین صفحه ضربه بزنید.

۲- روی instaicon-gallery ضربه بزنید

۳- تا ۱۰ عکس یا ویدئو را می توانید از کتابخانه گوشی انتخاب کنید. برای تنظیم هر عکس یا بریدن فیلم ها، آن را انتخاب کنید و بعد صفحه گوشی را لمس کنید تا  چیدمان آن را تنظیم نمائید. بخاطر داشته باشید که چیدمانی که انتخاب میکنید ( مربع، عمودی یا افقی) تمام تصاویر و ویدئوها را شامل می شود. شما نمی توانید برای هر عکس یک تنظیمات جداگانه در نظر بگیرید. وقتی که کارتان تمام شد گزینه بعدی را در بالا راست انتخاب کنید.

۴- روی گزینه فیلتر در پایین کلیک کنید تا به هرعکس یا ویدئو که انتخاب کرده اید اعمال کنید.  یا هر عکس یا ویدئو که میخواهید ویرایش کنید را انتخاب و بعد به طور جداگانه فیلتر خود را اعمال کنید.

۵- برای تغییر ترتیب عکس ها و ویدئوها روی عکس بزنید و دست خود را روی ان نگهدارید و بعد بجایی که می خواهید عکس را بکشید و ببرید. برای حذف عکس یا ویدئو از پست باز روی ان بزنید و نگهدارید و بعد به سمت سطل زبالی که در بالای صفحه هست ببیرید. وقتی کارتان تمام شد گزینه بعدی را بزنید.

۶-  شما میتوانید یک مکان و یک عنوان برای کل پستتان انتخاب کنید. درهر عکسی می توانید افراد را تگ کنید. برای اینکار روی تگ افراد (برچسب گذاری افراد) بزنید و بعد عکس یا چهره ای که مربوط به اوست را انتخاب کنید.

۷- روی به اشتراک گذاری علامت بزنید.

در صفحه اصلی ، یا همان صفحه خوراک ، شما اولین عکس یا ویدئویی را که پست کرده اید و در زیر آن چند نقطه چین هست خواهید دید. افراد می توانند برای دیدن بقیه عکس ها یا ویدیوهایی  تصویر را بکشند .در پروفایل خودتان شما اولین تصویر یا ویدئو را به همراه علامت instaicon-gallery خواهند دید. از  پروفایلتان شما میتوانید روی پست ضربه بزنید و بعد بکشید (ورق بزنید) تا پست های بعدی را ببینید.

افراد می توانند در مورد پست تان نظر بدهند یا لایک کنید. نظرات و لایک ها در کل پست قابل مشاهده هست مگر اینکه فرد در مورد عکسی ها و فیلم های فرد که بخشی از پست هست نظر بدهد.

پس از اینکه پستی را با چندین عکس و ویدئو به اشتراک گذاشتید می توانید که متن ، موقعیت پست را و برچسب هایی که در پست دارید را اصلاح کنید. اما نمی توانید ترتیب آنها را عوض کنید یا اینکه بخشی را حذف یا ویرایش کنید. اما می توانید کل پست را پاک کنید.

به خاطر داشته باشید که پست هایی که چند ویدئو داخل خود دارند ممکن است برای آپلود کردن و بارگذاری طول بکشند. اگر پست شما چندین فیلم دارد مطمئن شوید که به شبکه مناسبی وصل هستید.

برای اضافه کردن یک عنوان به عکس یا ویدیو خود:

۱. یک عکس بگیرید یا یکی از کتابخانه (گالری) تلفن خود را انتخاب کنید. شما می توانید به عکس خودتان فیلتر یا افکت بدهید (عکس را از نظر رنگی و … اصلاح کنید).

۲- جایی که گفته است متن اضافه کنید را ضربه بزنید.

۳- عنوان خود را وارد کنید و  در (در iOS) روی اکی ضربه بزنید

۴- روی به اشتراک گذاری ضربه بزنید.

شما می توانید یک عنوان به عکس یا ویدئویی که قبلا به اشتراک گذاشته اید اضافه کنید، برای اضافه کردن، ویرایش و یا حذف یک عنوان در دستگاه های iOS:
۱. بالای عکس یا ویدیو خود روی  ضربه بزنید.
۲. ویرایش را انتخاب کنید.
۳.  حال به پست خود ، عنوان را اضافه یا ویرایش یا حذف کنید. و بعد گزینه انجام شد یا همان Done را بزنید.

وقتی که روی گزینه instaicon-comment زیر پستتان ضربه می زنید کلمه ویرایش  می تواند بالای عنوانی که قبلا ویرایش کرده اید ظاهر شود.

بعد از اینکه عکسی را آپلود کردید یا اینکه عکس جدیدی گرفتید شما می توانید ان را ببرید. برای بریدن عکس :

 • روی ادیت و بعد تنظیم instaicon-edite-setting ضربه بزنید
 • صفحه را لمس کرده و کمی زوم کنید. سپس عکس را حرکت دهید و آن را نسبت به قاب تنظیم کنید. از شطرنج برای کمک به قاب عکس خود استفاده کنید.
 • حال می توانید یا کل تغییرات را لغو کنید یا اینکه با زدن ضربه انجام شد یا همان Done تغییرات را ذخیره کنید.

شما همچنین می توانید به عکس خود افکت بدهید.

هنگامی که شما با استفاده از برنامه Instagram in-camera عکس بگیرید یا یک عکس از کتابخانه تلفن خود آپلود کنید، می توانید آن را با ابزار تنظیم درست کنید. هنگامی که یک عکس را آپلود میکنید:

۱- عکس را با اینستاگرام بگیرید یا آپلود کنید، سپس در پایین صفحه روی ویرایش ضربه بزنید.

۲- روی instaicon-edite-pic ضربه بزنید و بعد به دگمه کشویی را به سمت چپ یا راست بکشید. برای تنظیم قاب عکس از شطرنج استفاده کنید.

۳- حال می توانید یا کل تغییرات را لغو کنید یا اینکه با زدن ضربه انجام شد یا همان Done تغییرات را ذخیره کنید.

شما می توانید عکس را پس از گرفتن یا آپلود آن از کتابخانه تلفن خود بچرخانید. برای چرخاندن عکس خود:

 • در پایین صفحه روی ادیت ضربه بزنید سپس روی تنظیمات instaicon-edite-menu ضربه بزنید.
 • برای چرخش عکس خود، در بالا سمت راست روی instaicon-rotate ضربه بزنید
 • حال می توانید یا کل تغییرات را لغو کنید یا اینکه با زدن ضربه انجام شد یا همان Done تغییرات را ذخیره کنید.

هنگامی که یک عکس یا ویدیو را از کتابخانه عکس های تلفن یا تبلت برداشتید می توانید ان را عمودی یا افقی آپلود کنید.

 • برای تغییر عکس از مربع به یک افقی یا عمودی (اییستاده یا خوابیده)  روی instaicon-rotate2 ضربه بزنید.
 • می توانید با لمس صفحه، عکس را حرکت بدهید و ان را تنظیم کنیم تا متنساب با قاب عکستان باشد از شطرنج برای کمک به قاب عکس خود استفاده کنید.
 • گزینه بعدی را بزنید تا فیلتر یا افکت خود را اضافه کنید.

وقتی که عکس را به اشتراک می گذارید، عکس یا ویدیو به صورت  عموی یا افقی در قسمت  (خوراک) Feed ظاهر می شود. شما می توانید عکس ها و فیلم ها را با نسبت ابعاد بین ۱.۹۱: ۱ و ۴: ۵ به اشتراک بگذارید.

نکته: در نمای شطرنجی در پروفایل، عکس ها به اشتراک گذاشته شده عمودی یا افقی، همانند یک عکس بریده شده مربعی دیده می شود.

شما میتوانید عکس هایی را که در اینستاگرامتان فیلتر اعمال کرده اید یا ادیت کرده و افکت داده اید در تلفن خود ذخیره کنید برای اینکار کافیست تا :

 • به پروفایل خود بروید و روی گزینهinstaicon-menu ضربه بزنید
 • روی instaicon-settingتنظیمات و بعد تصاویر اصلی ضربه بزنید.
 • روی instaicon-newضربه و ان را به حالت instaicon-new1 در بیاورید تا عکس هایتان را ذخیره کند.

وقتی که ذخیره سازی عکسهایتان را فعال کردید هر عکسی که در اینستاگرام پست کنید به صورت خودکار در تلفن شما ضبط خواهد شد.

توجه : کسانیکه از تلفن اندروید استفاده می کنند باید بدانند که عکس ها با کمی تاخیر در تلفن ها آنها در آلبوم عکس مشاهده خواهد شد.

هنگامی که یک عکس را در Instagram به اشتراک می گذارید، صرف نظر از این که آیا شما از Instagram برای iOS یا Android استفاده می کنید یا نه، ما  آن را با بالاترین کیفیت آپلود می کنیم. (تا ۱۰۸۰ پیکسل)

هنگامی که یک عکس  با اندازه ای بین ۳۲۰ تا ۱۰۸۰ پیکسل به اشتراک می گذارید، کیفیت اصلی آن حفظ می کنیم، زیرا نسبت عکس ۱.۹۱: ۱ و ۴: ۵ (ارتفاع بین ۵۶۶ و ۱۳۵۰ پیکسل با عرض از ۱۰۸۰ پیکسل است. اگر این نسبت ها در عکس شما نباشد، عکس برای تطبیق با اندازه های ما بریده خواهد شد. اگر تصویر با کیفیت پایین تر باشد، ما ان را بزرگ تا ۳۲۰ بزرگ می کنیم و اگر اندازه وضوح یا رزولوشن بزرگتر باشد ما ان را تا ۱۰۸۰ کاهش می دهیم.

اگر می خواهید مطمئن شوید که عکس شما با عرض ۱۰۸۰ پیکسل به اشتراک گذاشته شده است:
–  جدیدترین نسخه برنامه Instagram را دانلود کنید.

 • یک توصیر با عرض حداقل ۱۰۸۰ با نسبت ۱.۹۱:۱ یا ۴:۵ اپلود کنید
 • مطمئن شودی که از یک دوربین با کیفیت بالا برای گرفتن عکس استفاده کرده اید چرا که تلفن های مختلف دوربین ها با کیفیت مختلف دارند.

برای آپلود یک ویدیو یا ضبط  یک ویدئو جدید، ابتدا در پایین صفحه  روی instaicon-add-1 ضربه بزنید:

 • برای آپلود یک ویدیو از کتابخانه تلفن خود، روی کتابخانه در پایین صفحه ضربه بزنید و ویدئو مورد نظر برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.
 • برای ضبط ویدئو، به ویدیو در پایین صفحه برای شروع ضبط روی  ضربه بزنید و نگه دارید با برداشتن انگشت ضبط ویدئو متوقف می شود.
 • شما می توانید با این کار چندین ویدئو را ضبط کنید و بعد از گزینه instaicon-swich-camera برای حرکت بین انها استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که حداکثر طول ویدیو ۶۰ ثانیه است. هنگامی که ویدیو را ضبط کرده اید یا آپلود کرده اید، می توانید قبل از اشتراک گذاری یک فیلتر، یک عنوان و مکان خود را اضافه کنید.
توجه: شما نمیتوانید فیلم ها را از کامپیتور رومیزی بگیرید یا آپلود کنید.

در پایین صفحه بهinstaicon-add-1 ضربه بزنید، سپس روی ویدیو ضربه بزنید. برای شروع ضبط به  instaicon-take-photo ضربه بزنید و نگه دارید. برای گرفتن کلیپ های چندگانه برای ویدیوی خود، انگشت خود را از روی instaicon-take-photo بردارید تا متوقف شود.هنگامیکه اماده ضبط ویدئو بعدی هستد دوباره نگهدارید تا ضبط شود.

برای حذف کلیپ قبلی در ویدیوی خود، روی  گزینه دیلیت (پاک کردن) ضربه بزنید و بعد ان را تائید کنید.

به یاد داشته باشید که حداکثر طول ویدیو ۶۰ ثانیه است.

این ویژگی در حال حاضر در iOS در دسترس است.
شما می توانید یک ویدیو با کلیپ های متعدد از کتابخانه تلفن خود آپلود کنید. برای آپلود ویدیو با کلیپ های متعدد:

 • رویinstaicon-add-1 ضربه بزنید
 • روی کتابخانه ضربه بزنید و ویدیوها را که میخواهید آپلود کنید انتخاب کنید، سپس روی بعدی Next ضربه بزنید.
 • روی Trim یا همان پیراستن ضربه بزنید وبعد روی instaicon-add-1 ضربه بنزید.
 • کلیپ های دیگری را که میخواهید اضافه کنید انتخاب کنید و سپس روی انجام شد ضربه بزنید
 • حال که کار تمام شد روی به اشتراک گذاری ضربه بزنید.

شما می توانید هر ویدئو را که خواستید انتخاب کنید چیدمان آن را عوض کنید یا پیرایش کنید. به خاطر داشته باشید که می توانید فیلتر یا افکت یا عنوان و موقعیت خود را به ویدئو قبل از بارگذاری اضافه کنید. اگر بخواهید میتوانید چندین ویدئو با هم ضبط کنید.

باید بدانید که ویدئو با چندین کلیپ را فقط به صورت مربع می توانید ارسال کنید و نمی توانید آن را عمودی یا افقی کنید. به یاد داشته باشید که آپلود نخواهد شد.

در زیر یک ویدیو، می توانید چند بار آن را مشاهده کنید. توجه داشته باشید ، تعداد مشاهده برای همه هر کس که پست شما را می بیند مشخص است.  و البته در صورتیکه چند ویدئو در یک پست بارگذاری شده باشد نمی توانید ببینید که تک تک آنها چند بار مشاهده شده اند.

اگر ویدئویی توسط یک نفر چند بار دیده شود شمرده نمی شود و در صورتیکه ویدئو بیشتر از ۳ ثانیه مشاهده شود شمرده می شود. و این ابزار بعد از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۵ در اینستاگرام اضافه شده و شامل پست های قبلی نمی شود.

برای دیدن لایک ها، ابتدا روی تعداد مشاهده زیر ویدیو کلیک کنید. از آنجا، شما می توانید تعداد مورد لایک ها را ببینید

قبل از اینکه تعداد مشاهده دیده شود مقداری زمان می برد. اگر بازهم دیده نشد سعی کنید در وقت بعدی آن را چک کنید. اگر بازهم قادر به دیدن تعداد نشده اید امکان دارید که شما بخشی از یک پست را که به اشتراک گذاشته اید می بینید و میخواهید مشاهده ان را ببیند که در آن حالت تعداد مشاهده ها دیده نمی شود.

بنابراین، به یاد داشته باشید  که تعداد مشاهده ها فقط وقتی برنامه از اپ اینستاگرام در روی گوشی باز شود دیده می شود اما اگر کسی آن را از جای دیگری ببیند یا با کامپیوتر وارد شود شمرده نمی شود. اگر حساب شما خصوصی باشد در صورتیکه تعداد مشاهده ها به یک تعداد خاص برسد می توانید شمارنده را ببینید.

تعداد مشاهده تنها در ویدیو نشان داده می شود که بعد از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۵ آپلود شد ه است.

افزودن مکان ها

پس از آپلود یا گرفتن عکس یا اضافه کردن هر افکت یا فیلتر مورد نظر، می توانید موقعیت مکانی خود را اضافه کنید. برای اضافه کردن موقعیت مکانی خود:

۱- روی Add Location کلیک کنید

۲-  مکان خود را از قسمت پیشنهادات پیدا کنید یا مکان را جستجو کنید و آن را انتخاب کنید

۳- آن را به اشتراک بگذارید

شما همچنین می توانید از رویدادهای عمومی فیس بوک بعنوان مکان استفاده کنید. شبیه صفحه مکان یابی، شما روی رویداد مذکور ضربه می زنید تا همه عکس ها و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده را ببیند.

شما می توانید موقعیت یک عکس را که پست کرده اید اضافه یا ویرایش کنید. افزودن یک مکان سفارشی دیگر پشتیبانی نمی شود.

شما می توانید عکس یا ویدیو که قبلا به اشتراک گذاشته اید به آن مکان اضافه کنید یا مکان آن را ویرایش کنید. برای افزودن یا ویرایش آن ابتدا در بالای عکس یا ویدئو انتخاب کنید و بعد گزینه ویرایش را بزنید.

 برای افزودن یک موقعیت مکانی: بر روی Add Location … ضربه بزنید و محل را وارد کنید.
برای ویرایش مکان: نام مکان ضربه بزنید، سپس روی حذف  و یا تغییر مکان  ضربه بزنید. روی سیستم آیفون از گزینه تغییر مکان یا حذف مکان  بروید و در اندروید گزینه ایکس را از انتخاب محل بزنید.

اگر مکان عمومی در حال حاضر وجود ندارد، شما می توانید یک  مکان جدید در فیس بوک ایجاد کنید.

فقط صفحات مکان عمومی در فیس بوک می توانند به پست های Instagram اضافه شوند.

برای ایجاد یک مکان جدید، وارد فیس بوک شوید و مکان را ایجاد کنید. هنگامی که موقعیت مکانی را در فیس بوک ایجاد کرده اید، آماده جستجو و اضافه کردن آن به پست Instagram خود خواهید بود.

مکان های سفارشی که قبلا ایجاد کرده اید در پست های موجود ظاهر می شوند، اما شما نمی توانید مکان های سفارشی را به پست های جدید اضافه کنید. شما می توانید یک مکان موجود را جستجو کنید یا یک مکان جدید را در فیس بوک ایجاد کنید و از آن استفاده کنید.