۱۰ اصل ساختن کسب و کار

با این ۱۰ اصل شما میتوانید کسب کار میلیاردی و موفقی داشته باشید:

۱- چیزی بسازید که به آن باور دارید :

زیرا نخستین گام ساختن کسب و کار میلیاردی اسن است که به آن باور داشته باشید . من با تجربه بیش از ۳۰ سال کارآفرینی ، یک درس خوب گرفته ام . وقتی تنها هستید و در یک اتاق تاریک نشسته اید و به این موضوع فکر میکنید که چرا کسب و کارتان شکست خورده است تنها یک چیز وجود دارد که قدرت به پیش بردن شما را دارد ، به هدفتان ایمان داشته باشید .

۲- تغییرات اساسی ایجاد کنید و متفاوت باشید :

اگر به اطرافتان نگاه کنید خواهید دید بسیاری از کسب و کارها تقلیدی از دیگران هستند . به دام آنها نیفتید خوب جستجو کنید و همین الان تصمیم بگیرید چیزی را متفاوت تولید کنید و کاملا متفاوت باشید .

۳- آمادگی کپی برداری از محصولات و خدمات خود باشید

آمادگی این مساله را داشته باشید که از محصول یا خدمت یا حتی شرکت تان کپی برداری شود . اگر ایده شما برای ساختن کسب و کار میلیاردی کاملا متفاوت است و در بازار موفق خواهد شد ، پس منتظر باشید کپی بردارها وارد عمل شوند و کلید موفقیت شما عبارت است از ” ابداعات مداوم “

۴- اندوخته مالی داشته باشید

برای مواقع بدشانسی یا اشتباهاتی که رخ میدهد اندوخته مالی داشته باشید . تا جایی که میتوانید با دقت خرج کنید و پول یا انرژی را هدر ندهید ، شما میتوانید از اشتباهات و بدشانسی های سر راه تان با موفقیت عبور کنید . پس دلی پر جرات و پر انرژی داشتن میتواند در این مسیر به شما کمک کند .

۵- تا زمانی که به فروش نرسیدید ، کنترل شرکت را از دست ندهید .

برخی کارآفرینان به راحتی تحت تاثیر قرار میگیرند و با وسوسه رشد بیشتر از طریق جذب سرمایه کنترل شرکت را رها میکنند . اگر کنترل شرکت را رها کنید با ریسک از دست دادن فرهنگ و چشم انداز شرکتی که ساخته اید ، مواجه میشوید .

۶-در جزییات به توافق برسید

بر سر چیزهای بزرگ و کلی توافق نکنید و در همه چیز به توافق برسید . چشم انداز ، هدف ، ارزش های اصلی ، اینها را بر سنگ بتراشید و از آنها تخطی نکنید ، ولی انعطاف در گزاره های ارزشی ، محصولات و خدماتی که میسازید تا به هدفتان برسید از اهمیت بالایی برخوردار است .

۷- با بودجه کم به هدفتان برسید

راهی برای دستیابی به اهدافتان بیابید که بودجه کمی نیاز داشته باشد سپس آن عدد را نصف کنید . قبلا هم این موضوع به گوشتان خورده است از روز اول سیاست صرفه جویی را در شرکتتان اعمال کنید . دفتر کار رویایی در کار نیست . از بروشورهای کاملا رنگی خبری نیست .

۸- این یک ماراتن است نه دو سرعت

ساختن کسب و کار میلیاردی نه برای دل ربایی است و نه برای نشان دادن سرعت ، سیستم را برای بلند مدت بسازید و بر گام ها کوتاه و به هم پیوسته تمرکز کنید .

۹- از خانواده تان ، کارمندانتان و سلامت روحی و روانی خودتان مراقبت کنید

مسیرتان را به سمت یک کسب و کار بسیار موفق تجسم کنید : موسس کسب و کار به مدت ۵ سال ، ۱۸ ساعت در روز ، مدام ، کار میکند . درست است ؟ نه ، درست نیست .

۱۰ – شرکت و برندتان را آنگونه بسازید که گویی همیشه مالک آن خواهید بود

وقتی با علاقه و هدف یک کسب و کار را شروع میکنید و آن را میسازید و به حل مشکلات مشتریان تان بها میدهید و از این رو یک کالا یا خدمت ارزشمند را به آنها تحویل میدهید ، پس شرکت بسیار ارزشمندی ساخته اید .

کانون تبلیغاتی بلوط

با ما همراه باشید