دمان مطالعه : ۶ دقیقه

۱۰ ترفند عالی افزایش بازدید یوتیوب

آیا ویدیوهای شما در کانال یوتیوب بازدید نمی‌خورد یا بدست مخاطبتان نمی رسد؟ وقت و زمان زیادی صرف کرده‌اید اما درآمدی کسب نکرده اید؟ شما باید ویدئوهای خود را بازاریابی کنید. با استفاده از تکنیک‌های زیر می‌توانید کانال یوتیوب خود را ارتقا داده و شاهد افزایش بازدید یوتیوب خود باشید. این تکنیک ها بسیار ساده اما موثر می باشند. این نکات تست و به اثبات رسیده‌اند و برای هر ویدئو فارغ از نوع و زمینه ویدئو موفق عمل کردند. پس برای خودتان یک چک لیست تهیه کنید و هر موقع ویدئویی را اپلود می‌کنید آن را مرور کنید. در زیر ۱۰ ترفند عالی افزایش بازدید یوتیوب را معرفی خواهیم کرد:

۱.عنوان یا تیتر

اولین چیزی که یک ببننده با آن برخورد یا جستجو می‌کند تیتر و عنوان می باشد. ویدیوهای یکسانی در یک موضوع بوده اند که با عنوان های مختلف بازدیدهای مختلفی بدست آورده اند. واژه‌هایی را انتخاب کنید که مردم آنها را جستجو می‌کنند یا کلمات متداولی در جستجو هستند. با این واژه ها عنوان ویدئوی خود را درست و بعد با یک یا دوکلمه اضافه تیتر خود را منحصر به فرد کنید در نتیجه بازدید یوتیوب خود را افزایش دهید.

نکات مهم:

 • عناوین باید خلاصه و با معنی باشند.
 • در صورت امکان تاریخ را اضافه کنید.
 • کاری کنید وسوه انگیز باشد.
 • در صورت امکان کلمه پرکاربرد را در ابتدا عنوان کنید.
 • از کلمات قدرتمند (مثلا: بهترین، فوق العاده، باور نکردنی) استفاده کنید.

۲.برچسب‌های ویدئو

یکی از بزرگ‌ترین موانع در افزایش بازدید یوتیوب استفاده از تگ یا برچسب نامناسب است. به ویدئوهای پربازدید نگاه کنید ببینید آنها چه تگی به کار برده اند تا ایده پیدا کنید می‌توانید ویدئوهای قدیمی خود را هم اصلاح کنید. در زیر چند قانون برای استفاده از تگ‌های ویدئویی یوتیوب مشاهده می‌کنید:

 • همیشه یک تگ منحصر بفرد که مال شما باشد استفاده کنید که بمرور تبدیل به برند شما خواهد شد مانند # بلوط_ تیوی.
 • از تیتر خود کمک بگیرید.
 • از قابلیت پیشنهادی یوتیوب استفاده کنید.

تگ‌های استفاده شده توسط ویدئوهای پر بازدید را بیابید و از آنها در ویدئوهای خود استفاده کنید. می توانید از افزونه گوگل کروم به نام TubeBuddy برای یافتن تگ های مورد استفاده توسط دیگران کمک بگیرید.

تگ ها عامل مهمی در رتبه بندی می باشند.

  🔔 حتما بخوانید: مشخصات ویدئوهای پرمخاطب یوتیوب

۳.تصویر سفارشی یا تصویر اولیه

یوتیوب به شما سه تا تصویر از خود ویدئو ارائه می‌کند اگر که کاربر معتبر باشید می‌توانید خودتان هم از ویدئو انتخاب کنید. تصاویر بیشتر از همه چیز کار می‌کنند بنابراین بهترین تصویر که منطبق با تیتر باشد انتخاب کنید. یا مورد یکی از ۱۰ ترفند عالی افزایش بازدید یوتیوب است.

 اگر می‌توانید تصویر اختصاصی بفرستید موارد زیر را در تصویر بند انگشتی یا همان اولیه یا  Thumbnailها رعایت کنید:

 • رزولوشن ۱۲۸۰×۷۲۰ داشته باشند (با حداقل عرض ۶۴۰ پیکسل)
 • فرمت‌های  JPG، GIF، BMP یا PNG.
 • حجم کمتر از ۲ مگا بایت
 • سعی کنید از نسبت تصویر ۱۶:۹ استفاده کنید چون اکثر پخش کننده ها در یوتیوب از این نسبت استفاده می‌کنند.

نمی‌خواهم شما را با این مسائل تکنیکی سردرگم کنم، اما این موارد از این حیث مهم هستند که با دانستن آنها می توانید یک Thumbnail  ایجاد کنید که هم در کامپیوترهای خانگی و هم در گوشی های تلفن همراه عملکرد خوبی داشته باشد.

به منظور طراحی سریع یک Thumbnail برای ویدئوهای یوتیوب آن هم فقط در عرض چند دقیقه، می‌توانید از Canva یا YouZign استفاده کنید.

10 ترفند عالی برای افزایش بازدید یوتیوب

۴.بـرندسازی

برندسازی یعنی اینکه شما را به یاد بیاورند و اینکه بخاطر چه بیاد بیاورند نیز بسیار مهم است. همین امر باعث اعتماد مخاطب به شما می‌شود. چند نکته کلیدی که باید رعایت کنید:

 • معرفی برند می‌تواند در ابتدا یا انتهای ویدئو یا هرجای مناسب دیگری در فیلم قرار بگیرد.
 • ارم یا لوگوی خود را روی تصاویر قرار دهید تا نشان دهید فیلم به چه کسانی تعلق دارد.

برای ساخت برند و افزودن سه تا ۵ ثانیه به اول یا انتها از Camtasia  استفاده کنید یا از طراح گرافیک بخواهید این کار را بکند.

۵.داشتن یک وب سایت

اگر یک یوتیوبر تمام وقت هستید، برای خود یک وب سایت داشته باشید و با تولید محتوا مردم را به آن جذب کنید تا ویدیوهای شما را ببینند. چنانچه وب سایت ندارید می‌توانید همین حالا به ما سفارش داده و در سریع ترین زمین ممکن آن را تحویل بگیرید.
شما می توانید ویدئوهای خود را در وب سایتتان دسته بندی و بارگذاری کنید این ویدئوها باید به کانال یوتیوب شما وصل باشند تا از آنجا مشاهده شود و در نهایت شاهد افزایش بازدید یوتیوب خود باشید (البته با توجه به فیلتر بودن یوتیوب می‌توانید آن را مستقیم نیز بارگذاری کنید اما دیگر درآمد یوتیوب را نخواهید داشت)

حال باید با انجام مدیریت محتوا و سئو افراد را جذب وب سایت خود بکنید تا آنها به ویدئوهای شما دسترسی داشته باشند و آن را مشاهده بکنند.

  🔔 حتما بخوانید: سایت شخصی نیاز دارید؟

 ۶.اشتراک ویدئو در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی

برای اینکار باید از گروه های تلگرامی یا اینستاگرامی یا سایر شبکه ها مثل فیس بوک و یا وب سایت خودتان استفاده کنید که افراد با کلیک کردن روی آن وارد یوتیوب شده و مشاهده کنند. برای دیدن فیلم در یوتیوب لازم به عضویت نمی باشد.

چند شبکه اجتماعی عبارتند از:

 • تلگرام
 • صفحه فیسبوک
 • پروفایل توییتر
 • پروفایل اینستاگرام
 • پروفایل Pinterest

یک نکته ی مهم: ویدئوهای قدیمی خود را هر چند یکبار در شبکه های اجتماعی مجددا بارگذاری کنید.

  🔔 حتما بخوانید: بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ

۷. ایچاد یک لیست پخش یا playlist  

برای افزایش بازدید این یک روش عالی است هر وقت ویدئوی جدیدی منتشر کردید آن را به پلی لیست اضافه کنید پلی لیست به نوعی طبقه بندی ویدئوها می باشد.

مراحل ایجاد پلی لیست:

 1. انتخاب تیتر مناسب
 2. توضیح تیتر و انتخاب هشتگ های مناسب
 3. قرار دادن ویدئوهای مشابه در یک لیست
 4. می‌توانید یک ویدئو را در چند پلی لیست قرار دهید.

Playlist های یوتیوب در نتایج جستجو نیز نمایش داده می‌شوند. با انجام این کار، مردم ویدئوهای بیشتری از شما پیدا خواهند کرد.

۸.فراخوان یا دعوت به عمل CTA

از بازدیدکننده بخواهید که ویدئو شما را لایک یا کانال شما را دنبال کند یعنی عضو کانال شود سابسکرایب کند. یا اینکه برای دیگران نیز بفرستد و همرسانی نماید.

بسیاری از یوتیوبرهای حرفه ای از این روش استفاده می‌کنند تست کنید تا ببینید با یک درخواست کوچک چه معجزه ای اتفاق می‌افتد و بازدید یوتیوب شما افزایش می یابد.

۹.مصاحبه با تأثیرگذاران حوزه کاری خود

این یک تکنیک غیرمستقیم است و به نوعی استفاده از نفوذ افراد دیگر می باشد. مصاحبه با یک تاثیرگذار برای شما فرصتی فراهم می‌کند تا به یک جامعه پر رونق در زمینه کاری خود دست یابید. با این کار نه تنها توجه افراد دیگری که آن شخص به خصوص را دنبال می‌کنند را به دست می‌آورید، بلکه همچنین مورد توجه کل دست اندرکاران در صنعت خود نیز قرار خواهید گرفت.

می‌توانید برترین تأثیرگذاران در رشته فعالیت خود را بیابید و با استفاده از Google Hangouts یا Skype با آنها مصاحبه کنید. همچنین می توانید از ابزارهایی همچون Ecamm call recorder نیز استفاده کنید.

۱۰.همواره بدانید آکادمی خلاقیت یوتیوب بهترین جا برای یادگرفتن می‌باشد.

به آخرین مورد از ۱۰ ترفند عالی افزایش بازدید یوتیوب رسیدیم.

یوتیوب یکی از پلتفرم هایی است که با سرعت بالایی در حال تغییر است و مهم است که در مورد تمام نکات و ترفندهای موجود و نوظهور آموزش ببینید.

می توانید از آکادمی خلاقیت یوتیوب استفاده کنید تا نکات حرفه ای بیشتری برای بهره‌گیری بیشتر از ویدئوهای یوتیوبی خود (و نهایتا کانال خود) بیاموزید. وقتی آموزش را در اینجا شروع کنید، از یادگیری این همه نکته و ترفند که فکرش را هم نمی‌کردید وجود داشته باشند شگفت زده خواهید شد.

زیر این پست نظر بدهید و بگویید از چه راه هایی برای افزایش بازدید یوتیوب استفاده می‌کنید. با این کار دانش و تجربه خود را در اختیار دیگران قرار می دهید.

لوگو کانون تبلیغاتی بلوط

با ما همراه باشید