تیک آبی اینستاگرام چیست ؟

تیک آبی اینستاگرام نشان دهنده این است که اکانت شما معتبر است و مهر تاییدی است بر اینکه صاحب حساب که منسوب به شماست ، خودتان هستید. این تیک را میتوانید در کنار نام اکانت برخی از افراد مشهور و شناخته شده دنیا در اینستاگرام ببینید ،  که اصالت و رسمی بودن اکانت آنها را نمایش میدهد.

به پروفایل ها یا اکانت هایی که دارای تیک ابی اینستاگرام هستند ، اصطلاحا به معنای مفهومی Verified Badge “دارای نشان تایید” گفته می شود.بعضی ها به اشتباه فکر می کنند که افزایش فالوورها باعث گرفتن تیک آبی اینستاگرام می شود. ولی ما به شما می گویم که تعداد فالوورها هیچ ارتباطی با تأیید شدن ندارد. 

اینستاگرام به چه کسانی تیک آبی می‌دهد؟

نحوه عملکرد اینستاگرام درباره تیک آبی خیلی روشن و مشخص نیست و معلوم نیست که بالاخره چه کسانی از اینستاگرام تیک آبی دریافت می‌کنند. خود اینستاگرام در سایت رسمیش اعلام کرده که فقط برخی از نهادهای عمومی، افراد مشهور و برندها نشان تایید دریافت می کنند و امکان درخواست یا خرید تیک آبی وجود ندارد. اما اینطور نیست. هم آدم‌های معمولی می‌توانند تیک آبی بگیرند و هم امکان خرید آن در بازار سیاه وجود دارد. برای مثال صفحه معتبر Comedyslam با ۹ میلیون فالوور تیک آبی ندارد اما یک صفحه دیگر تنها با ۵ هزار فالوور و بدون داشتن حتی یک پست از اینستاگرام نشان تایید دریافت کرده است. پس بدانید و آگاه باشید که شما هم می‌توانید از اینستاگرام تیک آبی بگیرید. درست است که راه دشواری پیش رو دارید اما غیرممکن نیست!

چگونه درخواست تیک آبی اینستاگرام دهیم؟

دریافت تیک آبی اینستاگرام نیازمند درخواست از اینستاگرام است، شما می توانید با ارسال ایمیل انگلیسی به اینستاگرام درخواست خود را ارسال کنید و تیم پشتیبانی با بررسی پیج شما و در نظر گرفتن یک سری عوامل که در ارائه تیک آبی اینستاگرام موثر هستند این تیک را به شما می دهند.

البته گرفتن تیک آبی اینستاگرام چندان هم ساده نیست و اینستاگرام با درنظرگرفتن عوامل زیادی از واجد شرایط بودن شما مطمئن می شود.

۴ ویژگی مهم برای داشتن تیک آبی

از نگاه اینستاگرام، اکانت شما برای دریافت تیک آبی اینستاگرام باید دارای ۴ ویژگی باشد:

  • Authenticity (معتبر بودن)
  • Uniqueness (یکتایی یا منحصر به فرد بودن)
  • Completeness (کامل بودن)
  • Notability (قابل توجه بودن)

۱- Authenticity (معتبر بودن) :

یک اکانت زمانی مشخص می‌شود که اکانت مربوط به یک شخص واقعی یا یک نهاد واقعی باشد.

۲ – Uniqueness (یکتایی یا منحصر به فرد بودن)

یعنی آن که یک اکانتِ واحد و مشخص برای هر کسب و کار یا نهاد وجود داشته باشد (البته به جز برخی موارد استثنا).

۳ – Completeness (کامل بودن)

به چند ویژگی اشاره دارد از جمله آن که اولاً اکانت نباید پرایوت یا شخصی باشد بلکه باید پابلیک یا عمومی باشد. بنابراین کسانی که خواهان دریافت تیک آبی اینستاگرام اند اما نمی‌خواهند اکانت‌شان را عمومی کنند باید از یکی از این خواست‌ها صرف نظر کنند. ثانیاً اکانت باید حداقل یک پست داشته باشد و ثالثاً حتماً اکانت باید دارای تصویر پروفایل باشد. به جز این سه مورد، مورد چهارم این است که باید قسمت بیو [Bio] پر شده باشد و مورد پنجم آن که هیچ لینکی از سایر شبکه‌های اجتماعی نباید در قسمت بیو درج شده باشد.

۴ – Notability (قابل توجه بودن)

این مورد آخر کار را برای افراد معمولی تمام می‌کند و اجازه‌ی دریافت تیک آبی اینستاگرام را به آن‌ها نمی‌دهد، زیرا قابل توجه بودن برای یک اکانت به معنای آن است که آن اکانت مشهور باشد و افراد بسیار زیادی آن را جستجو کنند. خود اینستاگرام گفته که ما موارد را بررسی می‌کنیم و اکانت‌هایی که از راه تبلیغات جستجویشان را بیشتر کرده باشند را در نظر نمی‌گیریم.

چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟ (Verified Badge)

همانطور که توضیح دادیم برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام شرایطی لازم است که قبلا توضیح دادیم . موارد زیر جزو مواردی است که قطعا و لزوما اثبات نشده است ولی انجام آن هم ممکن است بتواند به گرفتن تیک آبی کمک کند :

۱- تعداد فالوورهای اینستاگرام اکانت بسیار زیاد باشد!

زیاد بودن تعداد فالوورهای اکانت اینستاگرام اولین مسئله‌ای است که منجر به افزایش شانس شما در راستای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت می‌شود. همانطور که اینستاگرام اشاره داشت، در حال حاضر تنها افراد مشهور، سلبریتی‌ها و افراد شناخته شده قادر به دریافت تیک آبی اینستاگرام هستند. افزایش بیش از اندازه تعداد فالوورهای اکانت شما یکی از مسائلی است که نشان می‌دهد بنا به هر دلیلی فرد مشهوری یا شناخته شده‌ای هستید. با این حال در نظر داشته باشید که افزایش تعداد فالوورها تنها یک مورد حائز اهمیت در راستای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت محسوب می‌گردد و به هیچ عنوان تضمینی مبنی بر دریافت این نشان نخواهد بود.

در نظر داشته باشید که اینستاگرام در رابطه با نحوه تعامل و ارتباط شما با سایر فالوورها دقت زیادی به خرج می‌دهد. انتشار عکس‌های جعلی یا اصطلاحا فیک (Fake) به منظور افزایش فالوور به هیچ عنوان شانس شما را در راستای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت افزایش نمی‌دهد بلکه نتیجه عکس دارد.  انتشار عکس‌های جعلی و ساخت اکانت‌های دروغین موضوعی است که اینستاگرام در بخش قوانین و ضوابط استفاده از این شبکه اجتماعی از آن به عنوان نقص قوانین یاد می‌کند.

بنابراین تنها راه افزایش فالوورهای اکانت اینستاگرام‌تان و در عین حال افزایش شانس خود به منظور دریافت تیک آبی اینستاگرام این است که خودتان باشید و با استفاده از دانش، قدرت ارتباط، خدمات یا هر استعداد دیگری که دارید، مطابق با قوانین اینستاگرام عمل کرده و به فرد مشهورتری تبدیل شوید. این موضوع تاثیر به سزایی در افزایش شانس شما به منظور دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت خواهد داشت.

۲- نماد یک برند معروف باشید

یکی دیگر از مسائلی که شانس شما را در راستای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت بیشتر می‌کند مربوط به برندسازی می‌شود. اگر در اکانت اینستاگرام خود نماد یک برند محبوب را ارائه کنید، شانس شما برای دریافت نشان تایید افزایش پیدا می‌کند. البته در نظر داشته باشید که ارائه نماد یک برند تنها در شرایطی بازده مناسبی دارد که شما به واقع صاحب آن برند یا مدیر بخش بازاریابی آنلاین آن باشید. بنابراین باز هم استفاده از نمادهای جعلی هیچ کمکی به افزایش شانس شما در راستای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت نمی‌کند.

در این بین تجربه نشان داده که برندهایی که بیشتر خدمات عمومی ارائه کرده و با فالوورهای خود در ارتباط مستقیم هستند، شانس بیشتری در راستای گرفتن تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید اینستاگرام را دارند. بنابراین برند بودن و معرفی آن در اکانت اینستاگرام منجر به افزایش شانس شما در راستای دریافت نشان تایید آبی رنگ این شبکه اجتماعی می‌شود.

۳- اکانت‌های جعلی با نام شما ساخته شود

این موضوع شاید عجیب به نظر برسد اما توضیح منطقی پشت پرده آن قرار دارد. هدف اصلی اینستاگرام از ارائه تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید آبی رنگ چیست؟ هدف اصلی آن نمایش دادن اکانت رسمی یک فرد، کمپانی یا هر چیز دیگر و متمایز کردن آن نسبت به سایر اکانت‌های جعلی است! بنابراین تا زمانی که اکانت جعلی برای شما ایجاد نشده باشد، هیچ نیازی نسبت به تایید رسمی بودن اکانت شما وجود ندارد! پس اگر تعداد اکانت‌های جعلی که با نام اکانت شما ساخته می‌شوند افزایش پیدا کند، نیاز به نمایش اکانت رسمی شما و متمایز کردن آن نسبت به سایر اکانت‌های جعلی بیشتر می‌شود.

البته باید اشاره داشته باشیم که این موضوع هم به هیچ عنوان تضمینی مبنی بر دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت شما به شمار نمی‌رود و تنها یک حدس مبتنی بر منطق است. شاید ریپورت کردن اکانت‌های جعلی که با نام اکانت شما ساخته شده‌اند هم بتواند در راستای دریافت نشان تایید یا همان تیک آبی رنگ اینستاگرام موثر باشد. بنابراین پروفایل‌های جعلی که با نام شما ساخته شده و سعی در سوء استفاده دارند را ریپورت کنید و در نظر داشته باشید که اگر به دنبال دریافت تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید آن هستید، افزایش تعداد اکانت‌های جعلی نسبت داده شده به اکانت شما منجر به افزایش شانستان در راستای دریافت نشان تایید یا تیک آبی اینستاگرام می‌شود.

۴-  فعال باشید

اگر دائما از اینستاگرام استفاده نکنید و فعال نباشد، نیازی به دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت نخواهید داشت. بنابراین کاملا منطقی است که یکی از اصلی‌ترین معیارهای اینستاگرام به منظور ارائه نشان تایید آبی رنگ مورد نظر، سنجش میزان فعالیت شما باشد. همچنین فعالیت و تعامل با فالوورهایتان می‌تواند منجر به افزایش فالوور شود و به بدین صورت با یک تیر دو نشان زده‌اید. پس فراموش نکنید که به منظور دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت باید فعال باشید.

۵- از توهین، ارسال پست‌های نامناسب و اقدامات منفی پرهیز کنید

یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند ثابت کند شما شخص مشهور و در عین حال متشخصی هستید، عدم توهین به دیگران تحت هر شرایط، عدم ارسال پست‌ها نامناسب و اقدامات منفی است. سلبریتی‌ها یا افراد مشهور واقعی هیچ‌گاه از انتقاد ناراحت نمی‌شوند. فالوورهای آن‌ها اغلب افرادی هستند که عاشق آن‌ها می‌باشند، بنابراین توهین و بحث‌های اخلاقی در پست‌های این افراد جایی ندارد. به صورت کلی شخصیت شما، پست‌هایی که ارسال می‌کنید و واکنشی که در قبال عمل فالوورهای خود انجام می‌دهید، تاثیر مستقیمی بر روی افزایش یا کاهش شانس شما در راستای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید رسمی بودن اکانت دارند.

مراحل دریافت تیک آبی اینستاگرام

۱– ابتدا باید آخرین ورژن از اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

۲- در آخرین ورژن، در قسمت تنظیمات، گزینه‌ای با نام Request Verification اضافه شده. روی آن تپ کرده و فیلدهای آن را پر کنید.

گزینه‌ی Request Verification

۳- پس از پر کردن فیلدها گزینه‌ی Send را تپ کنید.

۴- در این مرحله، اینستاگرام مدارکی از شما می‌خواهد که نشان دهند فردی که اسم او را برده‌اید خودِ شما هستید. مدارکی مانند کارت ملی، کارت معافیت از سربازی و در کل هر گونه کارت شناسایی، قبض‌ها و موارد این قبیل می‌توانند به اینستاگرام بفهمانند که نامی که در فیلد قبلی وارد کرده‌اید نام خود شما است. ضمناً اینستاگرام تضمین کرده که اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهند ماند.

۵- پس از انجام این مرحله باید مدتی صبر کنید. اینستاگرام می‌گوید پس از مدتی از طریق نوتیفیکیشن به کاربر اعلام خواهد شد که مجاز به دریافت تیک آبی هست یا خیر. اگر کاربر مجاز نباشد می‌تواند پس از ۳۰ روز باری دیگر جهت دریافت تیک آبی اینستاگرام درخواست دهد.

با ما همراه باشید

راهکار گستر بلوط متخصص در تبلیغات در حوزه صنعت ساختمان